برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استانهای منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه اراک

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ کد : ۳۷۹۵۶ لیست همه اخبار اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۲۲۹۴
دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت جهاد و کشاورزی، وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه) در استانهای منطقه ۴ کشور با حضور دکتر ابراهیمی (نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی، ریاست دانشگاه اراک، دکتر خرازی رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور و اعضاء هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه های مذکور، سه شنبه ۸ اسفند ماه به میزبانی دانشگاه اراک برگزار گردید.
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استانهای منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه اراک

دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استان‌های منطقه ۴ کشور با حضور دکتر ابراهیمی (نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی، جناب آقای دکتر حمیدی ریاست دانشگاه اراک، و دکتر خرازی رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیأت عالی نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور سه شنبه ۸ اسفند ماه به میزبانی دانشگاه اراک برگزار گردید.

دکتر خرازی دبیر هیأت عالی نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور در دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری و نحوه انشا و صدور رأی دستگاه اجرایی استان‌های مرکزی، قم، قزوین و همدان در دانشگاه اراک افزود: رتبه نظام اداری کشور در سنجش نهادهای بین المللی در زمینه میزان سلامت و شفافیت اداری مناسب نبوده و بر این اساس سازمان اداری و استخدامی کشور فرایند علمی در بهبود این جایگاه را با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاهی، تجربیات سازمان‌های بین المللی و ملاحظات علمی در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: مرحله آزمایشی طرح سنجش سلامت و فساد اداری با هدف بهینه سازی و شناخت نواقص احتمالی طرح کلید خورده و اجرای رسمی آن به شکل فراگیر از سال آینده در کشور آغاز می‌شود که با رصد مستمر ملی، استانی و دستگاهی همراه است.

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح سنجش سلامت و فساد اداری حرکت بزرگی در راستای اصلاح نظام اداری در کشور برداشته می‌شود.

وی با یادآوری صدور ۱۷۲۰۰ رأی در سال گذشته توسط ۵۱۲ هیأت تخلفات اداری، گفت: میانگین زمانی رسیدگی و صدور رأی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری در کشور به سه ماه رسیده است.

نماینده محترم وزیر و مسئول هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این آئین گفت: تمامی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری این وزارتخانه باید تا نیمه اسفندماه امسال شمار پرونده‌های در دست رسیدگی و علت آن را به این مدیریت گزارش کنند.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم ابراهیمی افزود: قوانین نظام اداری در رسیدگی به تخلفات مشکلی ندارد ولی در بخش هیأت علمی مشکلاتی وجود دارد که کارگروهی برای بررسی مواد انتظامی و رفع این مشکلات تشکیل شده است.

وی ادامه داد: به منظور کاهش زمان صدور رأی و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، هیأت‌های تخلفات اداری استان‌ها تجمیع می‌شوند.

دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک نیز در این آئین گفت: جمهوری اسلامی ایران با ورود به دهه چهارم حیات خود برای افزایش عدالت اجتماعی مورد نظر رهبر معظم انقلاب به برخی اصلاحات در نظام اداری نیاز دارد و در این بخش باید توجه بیشتری شود.

دکتر حمیدی افزود: قوانین کشور برای افزایش هر چه بیشتر عدالت اجتماعی نیازمند بازنگری و اجرای امور قضائی نیازمند تسریع است و در کارآمدی دستگاه‌های رسیدگی به تخلفات اداری باید تجدیدنظر شود.

وی ادامه داد: طولانی شدن برخی از پرونده‌های تخلفات اداری اثر تنبیهی و بازدارندگی خود را از دست می‌دهند که برای کارآمدی هر چه بیشتر عملکرد هیأت‌های تخلفات اداری این امور نیازمند بازنگری توسط مسئولان مربوطه دارد.

روز دوم دوره مذکور به صورت کارگاهی برگزار گردید که در این دوره، نحوه انشا و صدور رأی با بررسی آرا صادره از هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری به صورت عملی برگزار گردید که در این قسمت آقای سید روح اله حسینی (کارشناس هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) موارد مهمی را که اعضا هیأتها باید در صدور رأی مدنظر قرار دهند، ارائه نمودند و در ادامه اعضا هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری به صورت عملی به تحلیل و بررسی آرا پرداختند.

دوره آموزشی آشنایی با فرایند رسیدگی به تخلفات اداری، نحوه انشا و صدور رأی ویژه ۶ دستگاه اجرایی استان‌های مرکزی، قم، قزوین و همدان به مدت ۲ روز، ۸ و ۹ اسفند ماه در دانشگاه اراک برگزار گردید.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دفتر هماهنگی هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم


( ۲ )