نخستین نشست هم¬اندیشی منطقه¬ای هیأت¬های رسیدگی به تخلفات

نخستین نشست هم¬اندیشی منطقه¬ای هیأت¬های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی دانشگاه¬های کشور

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد خبر : ۳۱۱۷۷ لیست همه اخبار اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۱۷۵۹
نخستین نشست هم¬اندیشی منطقه¬ای هیأت¬های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی دانشگاه¬های کشور در منطقه ۲ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روزهای سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ و پنج شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار گردید.
نخستین نشست هم¬اندیشی منطقه¬ای هیأت¬های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی دانشگاه¬های کشور

نخستین نشست هم‌اندیشی منطقه‌ای هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه‌های کشور در منطقه ۲ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه ۲۳/‏۲/‏۹۶ به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار گردید. در این نشست که با حضور دکتر عابدی‌جعفری نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری‌کارمندان و انتظامی اعضای هیأت علمی، دکتر خرازی رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیأت عالی نظارت و اعضای هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و نماینده سازمان بازرسی استان برگزار شد؛ در خصوص نحوه رسیدگی به تخلفات و ضرورت ایجاد هماهنگی بین هیأت‌های منطقه برای دستیابی به اهداف مشخص شده بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است که پس از تصویب شیوه‌نامه این مناطق توسط وزارت علوم و انتصاب دبیران مناطق ده‌گانه وزارت علوم، دانشگاه گیلان، به عنوان اولین دانشگاه، میزبان جلسات شوراهای منطقه‌ای هیأت‌های رسیدگی به تخلفات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.

 

همچنین در ادامه این هم اندیشی، روز پنج شنبه ۲۵/‏۲/‏۹۶ نشست اعضای هیأت علمی با حضور اعضای هیأت‌های انتظامی دانشگاه‌های منطقه ۲، دکتر عابدی‌جعفری نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری‌کارمندان و انتظامی‌اعضای هیأت علمی، آقای عرفان دادیار دادسرای انتظامی قضات، دکتر آقابابایی مدیرکل محترم دفتر حقوقی وزارت و دکتر طغرا نگار رئیس محترم هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه زنجان؛ در مورد شیوه‌نامه هیأت عالی تجدیدنظر وزارت علوم، آیین دادرسی منصفانه در رسیدگی به پرونده‌های انتظامی، حدود صلاحیت دیوان عدالت اداری و تعامل با دستگاه‌های نظارتی و بالادستی بحث و تبادل نظر گردید.

بعدازظهر این روز نیز با پرسش و پاسخ، برگزاری کارگاه بررسی نمونه آراء اصداری و نحوه رفع ایرادات و نواقص این آراء سپری شد.

کلید واژه ها: وزارت علومتخلفات اداریتخلفات انتظامی اعضای هیأت علمی


۴ رای